Jaką wodę powinien pić Owczarek francuski beauceron?

Jaką wodę powinien pić Owczarek francuski beauceron?

Pies może wypić dużą ilość wody, a mimo to wypluć część płynu. Jeśli Twój pies tak robi, może to oznaczać blokadę w jelitach lub przełyku. Bez względu na to, czy uda Ci się ustalić przyczynę takiego zachowania, czy nie, skonsultuj się z lekarzem weterynarii. Niemniej jednak jest to oznaka odwodnienia. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci określić, ile wody powinien pić Twój pies.

Podczas gdy picie wody powoduje uczucie pragnienia, zwierzęta piją, ponieważ potrzebują wody do utrzymania odpowiedniego poziomu nawodnienia organizmu. Psy nie pocą się poza opuszkami łap ani nosem. Podczas dyszenia tracą wodę przez odparowanie. Chociaż proces ten jest całkowicie naturalny, nadmierne spożycie wody przez psy może być szkodliwe. Zatrucie wodą u psów może prowadzić do szeregu problemów zdrowotnych, w tym do niewydolności serca, uszkodzenia mózgu i śmierci. Zatrucie wodą, choć rzadkie, jest jednak niebezpieczne i powinno być natychmiast leczone.

Zdrowy pies powinien pić 20-70 ml wody na kilogram masy ciała. Zbyt mała ilość może spowodować odwodnienie, a zbyt duża może wskazywać na choroby narządów. Woda zwiększa również prawdopodobieństwo, że pies będzie częściej sikał. Pies będzie również częściej sikał, jeśli poczuje pragnienie, a w odpowiedzi na to może pić więcej wody. W rzeczywistości powodem, dla którego psy piją więcej wody, jest naturalna reakcja na zwiększoną utratę płynów z moczem.

Pies może nie pić tyle wody, co w młodszym wieku. W związku z tym receptory pragnienia i głodu u starszych psów nie są tak wrażliwe. Jeśli zauważysz takie zachowanie, zastanów się nad zmianą miejsca ustawienia miski lub miski z wodą. Zmiana miski może rozwiązać problem. Wreszcie, może się zdarzyć, że pies ma uraz w jamie ustnej. Problem ten można łatwo rozwiązać, usuwając z pyska kamienie, plastik lub drzazgi. Jeśli problem nie ustąpi, skonsultuj się z lekarzem weterynarii w celu znalezienia odpowiedniego rozwiązania.

Zobacz też:  Jaką karmę kupić dla szczeniaka Owczarka francuskiego beauceron

Oprócz powyższych wskazówek, powinieneś zawsze upewnić się, że pies ma pod ręką świeżą wodę. Jeśli jesteś poza miastem lub w nowym miejscu, Twój pies może zachowywać się inaczej. Może nie być tak żwawy jak zwykle i nie pić tyle wody, ile w domu. W takim przypadku najlepiej mieć przy sobie butelkę wody z domu.

Na ile to możliwe, unikaj podawania psu napojów gazowanych. Napoje gazowane zawierają ksylitol, substancję, która może obniżać poziom cukru we krwi Twojego zwierzęcia. Substancja ta może również zaburzać krzepnięcie krwi i powodować uszkodzenia wątroby. Podobnie, należy unikać smakołyków bez cukru. Ostatecznie najlepszym wyborem dla Twojego psa jest woda. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na wodę butelkowaną, używaj wody filtrowanej.

Pamiętaj, że szczenięta są znacznie bardziej narażone na odwodnienie niż psy dorosłe, dlatego ogranicz ilość wypijanej przez nie wody. Dorośli potrzebują co najmniej jednej uncji wody na funt masy ciała. Z drugiej strony szczenięta potrzebują więcej. Ich zapotrzebowanie na wodę wzrasta, jeśli są aktywne lub mieszkają w gorącym otoczeniu. Unikaj także podawania psu produktów mlecznych, ponieważ mogą one wywołać u niego nietolerancję.

 

Zobacz też:

Pies może wypić dużą ilość wody, a mimo to wypluć część płynu. Jeśli Twój pies tak robi, może to oznaczać blokadę w jelitach lub przełyku. Bez względu na to, czy uda Ci się ustalić przyczynę takiego zachowania, czy nie, skonsultuj się z lekarzem weterynarii. Niemniej jednak jest to oznaka odwodnienia. Oto kilka wskazówek, które pomogą…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.