Czy Owczarek francuski beauceron może mieszkać w kojcu?

Czy Owczarek francuski beauceron może mieszkać w kojcu?

Beauceron jest bardzo energicznym psem, który uwielbia się bawić. Przy odpowiedniej socjalizacji w wieku szczenięcym szybko przystosuje się do towarzystwa dzieci. Psy te mają jednak silny instynkt i mogą ugryźć lub próbować zaganiać małe dzieci. Z tego powodu ważne jest, aby nadzorować kontakty Beaucerona z dziećmi. Wyszkolenie Beaucerona tak, aby ignorował małe dzieci może być trudne.

Beauceron potrzebuje dużego podwórka do ćwiczeń i kontaktów z innymi zwierzętami. Są inteligentne, aktywne, lojalne i wymagają dużego podwórka. Nie nadają się jednak dla rodzin z dziećmi, które mają alergie. Nie radzą sobie również dobrze w domach z innymi zwierzętami. Jeśli rozważasz adopcję Beaucerona, musisz wziąć pod uwagę, ile miejsca i czasu możesz poświęcić psu.

Beauceron jest dużym psem. Przeciętnie ważą od 26 do 35 kg. Mają krótką sierść z gęstym podszerstkiem. Kolor ich sierści jest różny. Standardem jest umaszczenie czarno-białe, natomiast umaszczenie niebiesko-morelowe jest zabronione. Nazwa rasy Beauceron pochodzi od czerwonych pończoch znajdujących się na dolnej części nogi psa.

Rasa Beauceron ma silny instynkt stróżowania. Są naturalnymi stróżami i poważnie traktują zagrożenia. Jeśli nie czujesz się komfortowo z psem pilnującym Twojego domu, rozważ kupno psa takiego jak Beauceron. Będziesz zadowolony. Jest to ciężka praca i poświęcenie, ale nagrody są tego warte. Jeśli szukasz towarzysza, który będzie chronił Ciebie i Twoją rodzinę, Beauceron jest najlepszym wyborem.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, nie chcesz zostawiać szczeniaka Beaucerona w kojcu. Potrzebują one ruchu i eksploracji. Upewnij się, że jesteś osobą aktywną i włącz swojego Beaucerona w działania, które sprawią mu radość. A jeszcze większą radość sprawi im wykonywanie tych czynności, jeśli będą mogły spożytkować swoją energię na dobry cel!

Czy owczarek francuski Beauceron może mieszkać w kojcu? Zanim wybierzesz tę rasę jako zwierzę domowe, powinieneś poznać jej cechy charakterystyczne. Przede wszystkim Beaucerony są bardzo opiekuńcze w stosunku do swoich stad. Są dobrymi psami stróżującymi i ochronnymi. Szczekają agresywnie, gdy ktoś obcy zbliży się do ich terytorium. Z tego powodu należy trzymać je poza kojcem i wyprowadzać na codzienne spacery.

Zobacz też:  Czy Owczarek francuski beauceron może sam przybwać z dziećmi?

Po drugie, kojec jest bardzo poręczny. Można go łatwo przenieść w inne miejsce, a większość modeli składa się na płasko, co ułatwia przechowywanie. To także skuteczny sposób na oddzielenie psa od innych zwierząt i gości. Wykonane są z wytrzymałego, formowanego plastiku, który nie rdzewieje. A co najlepsze, są bardzo trwałe. Mogą być używane ponownie!

 

Zobacz też:

Beauceron jest bardzo energicznym psem, który uwielbia się bawić. Przy odpowiedniej socjalizacji w wieku szczenięcym szybko przystosuje się do towarzystwa dzieci. Psy te mają jednak silny instynkt i mogą ugryźć lub próbować zaganiać małe dzieci. Z tego powodu ważne jest, aby nadzorować kontakty Beaucerona z dziećmi. Wyszkolenie Beaucerona tak, aby ignorował małe dzieci może być…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.