Czy Owczarek francuski beauceron może jeść słodycze - informacje

Czy Owczarek francuski beauceron może jeść słodycze – informacje

Czy owczarek francuski beauceron może jeść słodkie przysmaki? Odpowiedź brzmi: tak! Rasa ta została wyhodowana w XV wieku z psów torfowych w regionie Beauce we Francji. Istnieją dwa różne możliwe przodkowie tej rasy, z których połowa pochodzi od dzikiego wilka. Nazwa owczarek francuski odzwierciedla jego szlachetny wygląd. Oprócz spokojnego usposobienia, rasa ta jest bardzo inteligentna, wysportowana i ma silne poczucie obowiązku. Te cechy sprawiają, że rasa ta jest doskonałym wyborem dla każdego, kto jest pewny siebie. Owczarek francuski nauczy się sztuczek i będzie starał się zadowolić swojego właściciela.

Ponieważ Beaucerony chcą przewodzić, ważne jest, aby szkolić je tak, aby zaakceptowały, że to ty jesteś przywódcą stada. Kiedy zostają same z owcami, nie wolno im brać odpowiedzialności za stado. Kiedy jednak ich właściciela nie ma w pobliżu, szybko uczą się wykonywać polecenia. W rzeczywistości można je wytresować, aby jako pierwsze przynosiły piłkę określonego koloru. Jeśli chcesz, aby Twój Beauceron był dobrym przywódcą, będzie musiał ciężko pracować, aby zdobyć Twoje zaufanie.

Usposobienie Beaucerona jest wspaniałym połączeniem cech zabawowych i ochronnych. Jego temperament jest ogólnie przyjazny w stosunku do innych psów, ale rasa ta jest mniej tolerancyjna w stosunku do obcych. Wolą przebywać ze swoimi właścicielami, a oddany właściciel jest jedyną osobą, która może je odpowiednio wyszkolić. Pozostawianie Beaucerona samego z dziećmi może nie być dobrym pomysłem. Chociaż wiele z nich dobrze dogaduje się z innymi zwierzętami, lepiej jest trzymać je w swoim stadzie. Są one znane z tego, że potrafią przypadkowo przewrócić małe dzieci. Te psy są jak podekscytowane dzieci w gigantycznych ciałach.

Jeśli chcesz karmić swojego Beaucerona smakołykami wypełnionymi cukrem, musisz wiedzieć, że u psów występuje okres rui, zwany także estrus. W przypadku tej rasy okres rui trwa 60-64 dni, a samica przyciąga samca przez 14 dni, po czym nie dopuszcza do krycia. Po czternastu dniach suka nie dopuszcza już do krycia. Każdego roku pies rodzi sześć lub siedem szczeniąt.

Zobacz też:  Dlaczego Owczarek francuski beauceron szczeka?

Możesz także zapytać hodowcę o jego praktyki hodowlane. Chociaż psy tej rasy należą do rzadkości, na ogół są bardziej wiarygodne niż schroniska czy organizacje ratownicze. Pamiętaj jednak, aby omówić z odpowiedzialnym hodowcą rodowód i temperament rasy. Upewnij się, że hodowca jest odpowiedzialny za zdrowie i czystość swoich szczeniąt. Jeśli hodowca obawia się o zdrowie i temperament swoich szczeniąt, poproś go o wyniki badań i przekaż mu potrzebne informacje.

Możesz nauczyć Beaucerona, aby Cię słuchał. Mimo, że rasa ta znana jest ze swojej inteligencji i chęci do nauki, nadal trzeba ją uczyć. Właściwe szkolenie Beaucerona jest ważne, jeśli chcesz go zatrzymać jako towarzysza rodziny. Beauceron będzie potrzebował konsekwentnego szkolenia i ćwiczeń, aby rozwinąć swoją inteligencję. Jeśli jesteś zajęty, regularne treningi mogą okazać się niemożliwe.

 

Zobacz też:

Czy owczarek francuski beauceron może jeść słodkie przysmaki? Odpowiedź brzmi: tak! Rasa ta została wyhodowana w XV wieku z psów torfowych w regionie Beauce we Francji. Istnieją dwa różne możliwe przodkowie tej rasy, z których połowa pochodzi od dzikiego wilka. Nazwa owczarek francuski odzwierciedla jego szlachetny wygląd. Oprócz spokojnego usposobienia, rasa ta jest bardzo inteligentna,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.